Plener,  Sala

Tańsze lecz modne dekoracje sali? To możliwe! Dekoracja nie za miliony.

Kwiaty to niewątpliwie najdroższy element dekoracji. Co zrobić, aby było taniej?

Przede wszystkim na spotkaniu z florystką warto na samym początku ustalić  budżet, jaki chcemy przeznaczyć na dekorację sali. Nie bójmy się mówić w jakich granicach jesteśmy w stanie zapłacić za usługę. Pamiętajmy, że licząc na atrakcyjną cenę nie możemy jednocześnie umieścić wszystkich elementów, które spodobały nam się na zdjęciach z Internetu. Warto postawić na sprytne rozwiązania albo na prostotę lub jeden/dwa mocne akcenty, które „zrobią robotę”, a jednocześnie nie będą aż tak kosztowne.

SPRYTNE KOMPOZYCJE NA STOŁY GOŚCI

Należy pamiętać, że wyższe induże kompozycje przeważnie będą droższe od niskich i mniejszych, dlatego warto poprosić florystkę o wykonanie pięknych bukietów, ale w niższej cenie. Taniej cenowo wychodzą bukiety w słoikach, butelkach, niskich wazonach, bukieciki wokół świecznika. Wówczas potrzebnych jest mniej kwiatów i dodatków florystycznych niż na wysokie kompozycje, a wybór jest naprawdę spory. Takie dekoracje na stoły mogą być zarówno proste, klasyczne i eleganckie, jak i rustykalne.

AKCENT-BOGATO PRZYSTROJONY STÓŁ MŁODYCH

Najłatwiej osiągnąć oszałamiający efekt skupiając się, np. na dekoracji stołu prezydialnego. Miejsce, w którym siedzicie będzie stołem, na który goście będą najczęściej zerkać, warto więc zadbać, aby przykuwało uwagę. Jakie są triki na przystrojenie waszego stołu, by wyróżniał się na tle innych? Skirting w kolorze przewodnim Waszego wesela, cekinowy obrus, oryginalna ścianka, dużo świec, ciekawe kompozycje kwiatowe, lampki dające piękne romantyczne oświetlenie, to tylko niektóre z propozycji.

WESELE BEZ KWIATÓW

Na początku wspomnieliśmy o cenie kwiatów. A gdyby tak postawić na wesele…bez kwiatów? Albo z mniejszą ich ilością lub umieszczeniem tylko tam, gdzie wydają się niezbędne? Zamiast bukietów można rozważyć opcję balonów, świec, kandelabrów, drzewek dekoracyjnych, piór.

WESELE W STYLU GREENERY

To modna i odpowiednia opcja, kiedy nie chcesz wydawać milionów na kwiaty. Klimatyczne świece w połączeniu z pasem zieleni, ciekawy zielony bukiet panny młodej, a nawet winietki na liściach? Mówimy TAK tym minimalistycznym trikom! Zieleń pod sufitem lub zwisające zielone gałązki są też wspaniałym patentem na zastąpienie kwiatów w dekoracji sali weselnej.

PODZIĘKOWANIA DLA GOŚCI ZDOBIĄCE STÓŁ!

Na ten pomysł wpadliśmy przypadkiem odkrywając to zdjęcie!

A gdyby każdy tak zabrał ze sobą taki kaktus, czy sukulent? A może storczyk!

źródła zdjęć: Pinterest

Zobacz też: Jakie kwiaty do bukietu ślubnego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szybki kontakt!
+
Wyślij!