FAQ-pytania Bydgoszczanek

Wykonując dekoracje ślubne i weselne na terenie Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego, spotkaliśmy się z masą pytań od par biorących ślub w Bydgoszczy i okolicach. Pytania dotyczą dekoracji kościoła, restauracji, sal, ślubów plenerowych, dekoracji pleneru ślubnego. Na podstawie rozmów z młodymi parami, stworzyliśmy listę najczęściej zadawanych pytań, wątpliwości i wahań, aby rozwiać Państwa ostatnie obawy dotyczące dekoracji ślubnej wykonanej przez naszą firmę.

1. Jakie elementy wchodzą w skład dekoracji ślubnej? 

W koszt dekoracji na ślub i wesele wliczone są (oprócz kwiatów i wypożyczenia elementów dekoracji):

  • kwiaty – ceny kwiatów zależą od ich ilości, rodzaju, pory roku, gatunku, dostępności. Zawsze doradzamy parą młodym aby brali pod uwagę sezonowe kwiaty. Ich dostępność pozwala zaoszczędzić pieniądze. Tutaj przeczytacie więcej na temat kwiatów do bukietów ślubnych i bukietów do dekoracji sali z podziałem na poszczególne miesiące rodzaje kwiatów do bukietu ślubnego i dekoracji
  • wypożyczenie elementów dekoracji – kwiaty „serwujemy” w martinówkach, na wysokich stojakach czy kandelabrach. Istnieje także możliwość stworzenia kompozycji do wazonów, które udostępnia sala. Więcej elementów do wypożyczenia znajdziesz w zakładce OFERTA DEKORACJI I WYPOŻYCZALNIA
  • praca – zrobienie pięciu, ośmiu, czy czternastu bukietów wymaga włożenia sporo czasu, pracy i serca (układanie bukietów na jeden ślub to nawet 24 godziny pracy-samego układania kompozycji). Dokładnie jak w kwiaciarni, gdzie płacimy również za wykonanie bukietu. Nawet, jeśli wyraźnie nie jest to zaznaczone, to zwróćmy uwagę, że w cenę pojedynczego kwiatka doliczona jest już praca florysty, którą wykonuje tworząc bukiet. Kompozycje używane do dekoracji muszą być wytrzymałe, co wymaga zastosowania wcześniejszych zabiegów, w trosce o wytrzymałość kwiatów, nawet w największym upale.
  • materiały dodatkowe. Kompozycja kwiatowa to nie tylko kwiaty, ale m.in gąbka florystyczna, odżywka do kwiatów, podstawka na której gąbkę się umieszcza, wstążki, barwniki, spray’e, szpilki, sznurki, taśmy florystyczne, druciki, żyłki, itp.
  • załatwianie, jeżdżenie – aby spełnić Państwa oczekiwania, niejednokrotnie szukamy w różnych miejscach dla Państwa wymarzonych dekoracji, jedziemy także po kwiaty czy do drukarni.
  • strojenie i montaż dekoracji w dniu ślubu oraz demontaż i sprzątanie dzień po ślubie lub po poprawinach.

2. Czy robią Państwo także bukiety, czy tylko stroją?

Wykonujemy kompleksowe strojenie kościoła i sali, łącznie z bukietami. Możesz nam powierzyć także bukiet ślubny, butonierkę, kotyliony, wianki, strojenie samochodu, domu, bramy i wejścia do domu, jak i pleneru na ślub i sesję zdjęciową.

3. Czy dekorujecie tylko na ślubach?

Oprócz ślubów dekorujemy także takie uroczystości jak: urodziny, 18-stki, chrzciny, Pierwszą Komunię, studniówki, jubileusze, wieczory panieńskie, roczek, imprezy firmowe, wykonujemy także dekoracje eventowe czy nawet na zaręczyny. 

4. Czy wypożyczacie elementy dekoracji?

Tak, wypożyczamy m.in.: krzesła, świeczniki, wazony, stojaki, numerki na stoły, bieżniki, pokrowce, drzewka, biały dywan, podtalerze itp. i to nie tylko na terenie Bydgoszczy i okolic, ale także w całej Polsce. Mamy ponad 50 elementów dekoratorskich na wynajem.

5. Kiedy zarezerwować termin?

Najlepiej od razu, jeśli spodoba Ci się nasza oferta, dlatego, że terminy szybko znikają. Jeśli Twój ślub jest w okresie maj-wrzesień, pamiętaj, że te terminy schodzą najszybciej. Wiele klientów pyta o termin i dokonuje rezerwacji na dwa lata przed uroczystością.

6. Jak wygląda rezerwacja terminu?

Rezerwacja następuje po podpisaniu umowy i wpłacie zadatku. Odtąd już masz spokojną głowę, gdyż masz pewność, że zajmiemy się Twoją dekoracją ślubną.

7. Czy działacie tylko w Bydgoszczy?

Nie, oprócz dekoracji ślubnych kościołów/plenerów i sal w Bydgoszczy, stroimy w całym woj. kujawsko-pomorskim. Dodatkowo, często stroimy także w województwach: pomorskim i wielkopolskim. W razie potrzeby, dojedziemy wszędzie 🙂

8. Dlaczego mam wybrać dekoratorkę, jeśli strojenie mogę zrobić sama?

Znasz to uczucie, kiedy w plannerze ślubnym odhaczasz kolejne zadanie? Odkąd powierzysz nam dekorację, masz spokojny sen. Wszystko pójdzie po Twojej myśli, zero nieprzewidzianych niespodzianek, zero bieganiny i wydawania kolejnych pieniędzy na gadżety i dekoracje, które przydadzą Ci się tylko na tą jedną okazję. Nie musisz martwić się ani montażem, ani demontażem dekoracji. Doświadczenie nauczyło nas także zapobiegać niespodziewanym wydarzeniom, które w dniu ślubu mogą przytrafić się podczas dekoracji, więc staramy się ograniczać wszelkie zaskakujące sytuacje i szybko na nie reagować. Więcej na ten temat tutaj: Czy samemu stroić kościół i salę?

Szybki kontakt!
+
Wyślij!