Sala

Jaką ściankę za Parą Młodą wybrać? Czym kierować się przy wyborze ścianki weselnej?

ZACZĘŁO SIĘ OD ANKIETY: „Czym kierujesz się przy wyborze ścianki za Parą Młodą”?

Niedawno zadaliśmy na Instagramie pytanie „Czym kierujecie się przy wyborze ścianki na wesele?” Najwięcej z Was, znaczącą przewagą głosów, odpowiedziało, że kieruje się oryginalnością i niepowtarzalnością. Na drugim miejscu była odpowiedź, że słuchacie rad dekoratorki, na trzecim zaś miejscu tym, że widzieliście taką samą/podobną ściankę już u kogoś na weselu.

miejsce I: ORYGINALNOŚĆ I NIEPOWTARZALNOŚĆ

Z doświadczenia wiemy, że oryginalność często kosztuje więcej. Tak jest ze względu na niepowtarzalność, a więc często ze względu  na stworzenie czegoś na Wasze indywidualne zamówienie, czegoś spersonalizowanego, najczęściej wymagającego zakupu elementów dekoracji, których dekorator nie posiada w ofercie „na co dzień”. Choć wybór przez Parę Młodą ścianek niepowtarzalnych, to dla nas dekoratorów cieszące i wspaniałe wyzwanie marzeń, musimy zmierzyć się z rzeczywistością i nie tylko sobie wyliczyć ile wyniosą materiały, ale również Was o tym poinformować. Niejednokrotnie w tym momencie trzeba dokonać trzeźwych ocen i czasami zrezygnować z oryginalnej i niepowtarzalnej ścianki, na rzecz tych posiadanych przez dekoratora lub tych, które dekorator może dla Was wynająć od innej firmy. Często sprowadzamy Was (i siebie) na ziemię, pomagając wybrać coś pięknego w osiągalnym budżecie. Wielu z nas pragnie być oryginalnym, niebanalnym i jedynym. Ale pamiętajcie, że wyróżnić możecie się jeszcze formą bukietów, rodzajami kwiatów czy dodatkami dekoracyjnymi, które podkręcają weselny look, aby był on wyjątkowy, pierwszy, przedtem nigdzie niespotkany, taki Wasz.

miejsce II: SŁUCHAM RAD DEKORATORA

Lubimy kiedy zdajecie się na nasze rady i gdy wspólnie dobieramy kolorystykę wesela oraz dekoracje. Przede wszystkim dekoratorzy zawsze zwracają uwagę na styl i kolorystykę sali, na to jakie stoły się pojawią i czy krzesła na sali są odpowiednie czy wymagają przykrycia pokrowcem lub wymiany na inne krzesła. Dekorator zwraca uwagę na to, co znajduje się za stołem Pary Młodej (ściana/okno/zasłony/malowidła/a może drzwi?). Do głównych miejsc, na które najczęściej goście będą patrzyli, zalicza się Wasz stół, dlatego istotna jest jego dekoracja i dekoracja za stołem. Określenie tego, co znajduje się za stołem, umożliwia decyzję o dekoracji.

Gładka ściana daje najwięcej możliwości, zatem na tle ściany może stać ścianka o dowolnej wysokości i szerokości, z fakturą lub bez, płaska lub 3D, z tkaniny, z drewna, akrylu. Pusta ściana bez ozdób to taka czysta, niezapisana karta, na której tle można postawić każdą ściankę. 

Okno jako tło za stołem Nowożeńców czasami jest zmorą dekoratorów, a czasami spełnieniem marzeń. Chodzi tutaj głównie o kształt i ogólny wygląd oraz stan okna i nierzadko o zasłony, ale także to, jaki jest widok za oknem.

Wymarzone okna: łukowate formy, przestronne okna, wysokie od ziemi, okna z kratkami, okna w szklanych namiotach/szklarniach. Okna z widokiem na ogród, zieleń, jezioro, las, taras.

Trudne do udekorowania są okna małe, o prostej formie, bardzo tradycyjne, mało eleganckie, te przypominające okna w naszych domach czy mieszkaniach. Dlatego „trudne okna” najlepiej zasłonić, jeśli się da. Można zasłonić je ścianką, materiałem na stelażu lub podwieszonym pod sufitem, makramą czy inna pasującą ozdobą.

Na tle okien fatalnie wyglądają lekkie, przezroczyste materiały, które łatwo przepuszczają światło. Wtedy na tkaninie powstaje słup światła w kształcie okna i nieestetycznie przebija się przez materiał w nieregularnych odstępach, tworzy się taka poświata i powstają się prześwity. Wtedy zamiast jednolitego tła mamy coś na kształt zjawy? 🙂

Czasami zasłony „wychodzą” zza ścianki. Przypuśćmy, że ścianka ma 230 cm, a okna na sali 300 cm, więc zasłona zawieszona jest wyżej od ścianki, co sprawia, że zasłony wystają zza ścianki. Wtedy najlepiej albo poprosić salę o pozwolenie na ściągnięcie zasłon na czas wesela, albo dobrać tło kolorystycznie zbliżone do zasłon lub zmienić ściankę na inną. Przy zasłonach sprawdzają się wszelkie „konstrukcje otwarte”, a więc stelaże okrągłe czy prostokątne ozdobione kwiatami lub kwiaty na postumentach. W takim wypadku najlepiej umieścić imiona/inicjały Młodych na stole.

Szczególnej dbałości w dekoracji wymagają także malowidła na ścianie (tutaj przychodzi nam na myśl Oranżeria w Sucharach i Pałac Romantyczny w Turznie) lub sztukateria (np.Pałac Młodocin lub Dworek Biesiadny w Milusinie) albo tapeta. W tych wypadkach wystarczy niewiele aby podkreślić tło za stołem. Najlepiej zrobić to bukietami na postumentach lub innymi stelażami udekorowanymi kwiatami albo zwisającą chmurą z kwiatów.

Drzwi zazwyczaj udaje zakryć się najczęściej spotykanymi ściankami weselnymi o wysokości 230 cm. A może drzwi są tak ładne i stylowe, że można je wykorzystać w dekoracji?

miejsce III: WIDZIAŁAM TAKĄ SAMĄ/PODOBNĄ U KOGOŚ NA WESELU

Ankieta pokazała, że najmniej z przyszłych Par Młodych kieruje się wyborem ścianki w oparciu o inne Pary Młode. Nie zliczymy ile zapytań dostajemy z prośbą o ustawienie kurtyny LED i ile realizacji za nami, a ile jeszcze przed nami zawiera właśnie kurtynę LED jako tło za stołem. Oczywiście my zawsze słuchamy Waszych pomysłów i wczuwamy się w to, co jest Wam bliskie i co sobie wymarzyliście i bardzo to szanujemy. Wiemy też, że pomiędzy kurtyną a niepowtarzalną ścianką wykonaną na zamówienie jest ogromna finansowa przepaść, dlatego nie każdy może i nie każdy chce wydać więcej pieniędzy na jedną noc. My to rozumiemy i szanujemy.

POMÓŻCIE NAM WYBRAĆ COŚ NOWEGO DO OFERTY

Podsumowując, chcielibyśmy też zapytać Was na jaką ściankę możecie sobie pozwolić. Niekoniecznie jaka Wam się marzy, tylko na jaką realnie macie przeznaczony budżet. Rozszerzając naszą ofertę dekoracji, chcielibyśmy wiedzieć ile tak faktycznie i szczerze możecie przeznaczyć i ile chcielibyście wydać na dekorację za stołem. Nie chcemy przecież kupować czegoś, jeśli nikt tego później nie zechce mieć na swoim weselu 🙂  Zatem następna ankieta pewnie będzie brzmiała trochę inaczej 🙂

Dziękujemy, że zawsze tak aktywnie uczestniczycie w naszych ankietach na Instagramie ;*

Zapraszamy też do spojrzenia na nasze ścianki, które mamy na wynajem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szybki kontakt!
+
Wyślij!