Kościół,  Sala

Czy samemu stroić kościół i salę?

Wiele par młodych staje przed dylematem – samemu stroić kościół i salę, czy zlecić usługę? Jedni decydują się na dekoratorkę, inni wybierają samodzielne strojenie. Ci pierwsi mają spokojną głowę, podczas gdy ci drudzy wstają o 5 rano, aby poustawiać i porozwieszać dekoracje ślubne. Pojawia się jeszcze pytanie: kto posprząta dekorację w kościele od razu po mszy?

Możesz postawić na dobrą organizację i mnóstwo pomagających Ci osób, ale pamiętaj, że do dnia ślubu, najbardziej ze wszystkich osób denerwujesz się Ty, czy wszystko wyjdzie tak, jak zaplanowałaś, czy organizacja wypali. Panny młode częściej od panów dbają o piękną stronę ślubu. To one podejmują ostateczne decyzje o kolorze, dodatkach, kwiatach. Panny młode mają wizję wymarzonego ślubu i wierzą, że nic tej wizji nie popsuje.

Powierzając dekoratorce strojenie, wiesz, że wszystko będzie zgodne z Twoim zamysłem. Nie bez powodu wcześniej omawiacie, wymieniacie się zdjęciami i spisujecie dokładnie, jaka dekoracja powinna się pojawić w dniu ślubu. Wybierając dekoratorkę masz pewność, że dekoracja będzie staranna, dopracowana, estetycznie wykonana bez pośpiechu.

SPRZĄTANIE

Musisz pamiętać, że księża wymagają sprzątania dekoracji od razu po mszy ślubnej, gdyż za chwilę jest kolejna msza. Niekiedy w 10  minut cała dekoracja musi zniknąć. Pomyśl też o transporcie dekoracji – nie do każdego samochodu zmieszczą się ozdoby i jeszcze goście weselni. Gdy decydujesz się na dekoratorkę, nie musisz martwić się o to, kto wysprząta kościół po ślubie, a także usunie płatki róż przed kościołem. Bowiem zamówione płatki u dekoratorki, to także gwarancja ich wysprzątania, a to jest niezbędne, gdyż żaden ksiądz nie pozwoli na pozostawienie płatków, które później wiatr rozwieje dosłownie wszędzie.

Wesele kończy się nad ranem, a dekorację sali zazwyczaj (jeśli nie ma poprawin), należy wysprzątać do ok. 9 rano. Chyba nie chcesz przez całe wesele myśleć o organizacji pracy podczas sprzątania i szeptem omawiać z gośćmi za sprzątanie czego, kto się zabiera? Pamiętaj, że demontaż dekoracji, to nie 15 minut, ale ok godziny, dwóch. Demontaż ścianki ślubnej, napisu LOVE, pozdejmowanie girland, lampek, kwiatów, pozbieranie latarenek, świeczników, zapakowanie ich – to wszystko wymaga czasu i wielu rąk. Nie martw się, wybierając usługę strojenia, masz jeszcze w sprzątanie w cenie 🙂

PROFESJONALNA POMOC

Od dekoratorki/florystki otrzymasz profesjonalne porady na temat doboru kwiatów do bukietu ślubnego i kwiatów do dekoracji sali oraz kościoła. Jeżeli nie czujesz się jak ryba w wodzie w zestawianiu ze sobą różnych kolorów, albo nie jesteś pewna jak powinna wyglądać całościowo dekoracja, warto abyś razem z dekoratorką przedyskutowała różne możliwości strojenia. Co istotne, profesjonalna dekoratorka będzie wiedziała jaki styl pasuje do Waszej sali i spróbuje połączyć tą wiedzę także z Waszymi pasjami, osobowościami – tak, aby każdy element wystroju pasował do Was. Kolejnym dylematem, jednym z wielu, może być kwestia balonów – jeśli chcecie mieć je na swoim ślubie. Znająca się na rzeczy dekoratorka będzie wiedziała jak zabezpieczyć balony przed utratą powietrza (a i pomyśli jak zabezpieczyć żywe kwiaty przed upałem!).

 

 

Przekonaliśmy Ciebie, że wygodniej i zdrowiej jest mieć wolną głowę, a o dekorację już się nie martwić?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szybki kontakt!
+
Wyślij!